احمدی نژاد و نظرش در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی | جوانها

احمدی نژاد و نظرش در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی

مشرق:’علی اکبر جوانفکر’ در گفت وگوی مفصلی که در آخرین شماره نشریه ‘فوتبال’ به چاپ رسیده است،‌ دیدگاه خود و دکتر محمود احمدی نژاد در خصوص ورزش و مخصوصا فوتبال را تشریح کرده است.

** دیدگاه رییس جمهوری بکارگیری مربی داخلی است
جوانفکر در خصوص نگاه رییس جمهوری در خصوص ورزش گفت:‌ نگاه رییس جمهوری از داخل به خارج است نه از خارج به داخل، این حرف معنی روشنی دارد یعنی اینکه ما باید ابتدا خودمان را باور کنیم و نگاه به داشته های خودمان داشته باشیم.

به گفته وی، دیدگاه رییس جمهوری این است که ما مربیان خوبی داریم و باید روی آنها سرمایه گذاری کنیم و به جای وارد کردن مربی و سرمربی به صادر کننده مربی تبدیل شویم.

جوانفکر افزود:‌ از نظر رییس جمهوری، مربی داخلی می تواند سرمربی تیم ملی شود البته این حرف به معنای این نیست که استفاده از مربی خارجی برای تیم ملی منعی داشته باشد.

جوانفکر گفت: رییس جمهوری تا جایی که وقت داشته باشد مسابقات فوتبال را دنبال می کند.

**‌از وقتی که رییس جمهور شد، فوتبال بازی نکرد
در بخشی از این گفت وگو ، جوانفکر اظهار داشت که رییس جمهوری زمانی که به عنوان شهردار فعالیت می کرده، وقت آن را داشته است که فوتبال بازی کند اما پس از آن و در دوران ریاست جمهوری این فرصت محدود شد.

وی در خصوص دیدگاه رییس جمهوری نیز گفت:‌ آقای احمدی نژاد نگاه ریشه ای و بنیادین به ورزش دارند، برای ملت بزرگی مثل ایران که یک ملت جوان است،‌باید امکانات و بستر مناسب ورزشی فراهم شود .درباره فوتبال هم ایشان عقیده داشتند فوتبال ایران باید به جای که استحقاق آن را دارد ، برسد.

وی در خصوص بازی تیم ملی فوتبال ایران برابر عربستان در استادیوم آزادی که در برابر چشمان رییس جمهوری برگزار شد،‌ نیز گفت: احمدی نژاد به مانند هر فوتبال دوست دیگری از باخت تیم ملی ناراحت بود اما هیچ حرفی درباره اخراج دایی مطرح نشد. اگر نظر من را بخواهید تیم ملی در آن بازی از مشکلات روانی رنج می برد . دایی در آن بازی خوش ندرخشید، ‌به عبارت ساده تر ضعیف کار کرد و تعویض هایی که انجام داد اصلا خوب نبود.

جوانفکر در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی اظهار داشت:‌ میدان دادن به بخش خصوصی منعی ندارد، دولت هم با واگذاری ورزش به این بخش مخالفتی نکرده، به شرطی که ارزش ها نادیده گرفته نشود!

وی افزود:‌ فکر می کنم باید پول ها را در فوتبال سامان داد و هر کسی به اندازه حقش پول بگیرد.
جوانفکر در خصوص افشین قطبی سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران نیزگفت: فرقی نمی کند که سرمربی تیم ملی قطبی می بود یا فرد دیگری ، هر کسی که سرمربی تیم ملی می شود باید از او حمایت و او را دلگرم کرد.

وی گفت: اگر سرمربی در جایی هم نقطه ضعف داشت، باید به شکل مناسبی به او منتقل کرد تا بتواند در یک فضای آرام و بدون دغدغه به کار خطیر رهبری و مدیریت تیم ملی در زمین فوتبال بپردازد.
مدیرعامل ایرنا در خصوص وضعیت تیم ملی در جام ملت های آسیا نیز اظهار داشت:‌ همواره به تیم ملی احساس لرزانی داشتم و ته دلم قرص نبود. در تیم ملی باید اقتدار ،‌انسجام و همپوشانی دیده شود، البته این را هم بگویم که تیم ملی نسبت به گذشته بهتر شده است اما با این وجود، تیم ملی باید به جایی برسد که در مردم فوتبال دوست قوت قلب ایجاد کند.

وی افزود: متاسفانه خیلی از بازیکنان درگیر مسایل حاشیه ای هستند مثل داستان مچ بندها ، که کار غلطی بود ، یک عده که افق دیدشان از نوک بینی شان فراتر نمی رود، به تیم ملی آسیب زدند و متاسفانه بازیکنان تیم ملی را هدف سوء استفاده سیاسی قرار دادند.

جوانفکرگفت:‌ وظیفه اصلی تیم فوتبال ارایه بازی قدرتمندانه و حرفه ای است نه چیز دیگری ، متاسفانه می بینیم همان سوء استفاده ای که بعضا از محیط های دانشجویی و دانشگاهی می شود، بعضی سعی می کنند از محیط های ورزشی هم داشته باشند.

مشاور رییس جمهوری در خصوص گزارشگران فوتبال نیز گفت: متاسفانه برخی از گزارشگران ما بخش مهمی از گزارش خود را به تفسیر و اظهار نظر شخصی درباره صحنه های پیش روی خود اختصاص می دهند و نظرشان را به مخاطب القا ‌می کنند مثلا وقتی علی کریمی پا به توپ می شود و شروع به دریبل زدن می کند، گزارشگر اقدام به ارزش گذاری می کند و او را به شدت مورد تشویق قرار می دهد و این در حالی است که فوتبال یک کار جمعی است و پاسکاری و فرارهای رو به جلو مهمتر از دریبل زدن است.

جوانفکر گفت: فکر می کنم گزارشگری های هیجانی و غیر حرفه ای در عرصه ورزش به ویژه فوتبال و تشویق های نا به جا، نوعی آدرس اشتباه دادن به علاقه مندان و فوتبال دوستان است.

**‌ برنامه ۹۰ باید از زدن اتهامات بی منطق به دولت خودداری کند
جوانفکر در خصوص برنامه ۹۰ شبکه سوم سیما نیز گفت:‌ مطرح کردن برخی از ضعف ها و اشکالات بد نیست و اگر این موارد از سر دلسوزی و صداقت مطرح شود ممدوح است و چیزی بیش از یک مطالبه عمومی نیست.

وی افزود: در برخی از مواقع توهین هایی صورت می گیرد که فکر می کنم باعث رنجش خاطر مخاطب می شود.

مدیرعامل ایرنا گفت: برنامه هایی مثل نود باید به داشته های ما در زمینه ورزش چیزی را اضافه کند نه اینکه مخاطب احساس کند در حال تماشای یک برنامه تفننی و سرگرم کننده است.

جوانفکر افزود: باید دید از این برنامه چه چیزی نصیب مخاطب می شود، نود باید برای اینکه موفق جلوه کند به مکارم اخلاق و رعایت مبانی اخلاقی بیش از پیش توجه کند و بحث ها را در یک فضای منطقی جلو ببرد البته قصد من متهم کردن فردوسی پور به موضوع خاصی نیست تنها نظراتم را به صورت کلی مطرح می کنم.

ادامه مطلب

ارسال نظر