بدحجابی خیابان‌های تهران را درنوردیده است | جوانها

بدحجابی خیابان‌های تهران را درنوردیده است

محمدكريم عابدي در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: علت رواج بدحجابي در جامعه در تضاد يا تئوري‌سازي‌هاي ميان مسئولان است؛ برخورد با بدحجابي اقدامي فكري و فرهنگي مي‌خواهد و نبايد با قوه قهريه حجاب را ترويج كرد.

وي ادامه داد: زمانيكه خبرنگار ايتاليايي ديداري با امام خميني(ره) داشتند با حجاب به ديدار ايشان آمدند كه اين كار نشانه ارزش بودن حجاب در جامعه است.بايد فرهنگ حجاب را در كودكستان‌ها، دبستان‌ها، دبيرستان‌ها و دانشگاه‌ها نهادينه كرد نه اينكه با اجبار آن را به جامعه تحميل كرد.

عضو كميسيون امنيت ملي مجلس بيان كرد: اگر دولت مسئوليت و اختيارات مقابله با بدحجابي را كاملاً به نيروي انتظامي منتقل كند، قطعاً نيروي انتظامي با اقدامات فكري و فرهنگي مي‌تواند حجاب را ترويج كند.

وي افزود: تمام وزارتخانه‌ها مانند آموزش و پرورش، آموزش عالي و نهادهاي آموزشي نقش ارزشي در گسترش فرهنگ حجاب دارند ضمن اينكه بنده با برخورد قهريه مخالفم ولي با برخورد فكري خير.

وي عنوان كرد: متولي حجاب بايد يك سازمان واحد يعني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي باشد و از وزارتخانه‌هايي مانند آموزش و پرورش، آموزش عالي و كشور كمك بگيرد ولي هم‌اكنون اين قضيه گم شده است وكسي مسئوليت‌پذير و پاسخگو نيست.

عابدي تأكيد كرد: برخورد با بدحجابي بسيار مهم و راهبردي است و اهميت آن كمتر از اعتياد نيست؛ ما با چند ناهنجاري سخت در كشور روبروييم كه اعتياد يكي از آنهاست؛ ديگري بدحجابي است كه امروز خيابان‌هاي تهران را درنورديده است و سوم مطبوعاتي است كه رعايت مسائل اخلاقي را نمي‌كنند.

عضو كميسيون امنيت ملي مجلس در پايان خاطرنشان كرد: نيروي انتظامي بايد در زمينه برخورد با بدحجابي مساعدت لازم را با وزارتخانه‌هاي مذكور انجام دهد چراكه نيرويي نيست كه به شخصه متولي مقابله با بدحجابي باشد.

 

ادامه مطلب

امکان ارسال نظر وجود ندارد