بیماری آلزایمر و راهکاری برای مقابله با آن | جوانها

بیماری آلزایمر و راهکاری برای مقابله با آن

فردی که به دو زبان حرف می‌زند به هنگام استفاده از هر کدام از زبان‌ها، تلاش‌ها و کشمکش‌های ذهنی انجام می‌دهد که حاصل این کشمکش‌ها، افزایش مهارتهای ذهنی و روانی است. در نهایت تقویت مهارت‌های ذهنی به این شیوه موجب می‌شود که مغز در برابر مشکلات ناشی از افزایش سن مثل زوال عقل و آلزایمر، مصونیت بیشتری پیدا کند.

روانشناسان در یک آزمایش جدید نشان داده‌اند که توانایی صحبت کردن به بیش از یک زبان، ‌قدرت مغز و تیزهوشی را افزایش می‌دهد.

این آزمایشات تایید می‌کند کسانی که به بیش از یک زبان تسلط دارند در انجام چندین پروژه مختلف و چند کار به طور همزمان تواناتر هستند.

روزنامه اکسپرس در این گزارش آورده است: دکتر جودیت کرول، استاد برجسته روانشناسی در پن استیت در این باره متذکر شد که تسلط به دو زبان در واقع مزیت‌های ذهنی و ادراکی برای فرد دارد و برای سلامت مغز مفید است تا جایی که حتی می‌تواند احتمال ابتلا به آلزایمر را کاهش داده و به تعویق بیندازد.

به گفته روانشناسان، فردی که به دو زبان حرف می‌زند به هنگام استفاده از هر کدام از زبان‌ها، تلاش‌ها و کشمکش‌های ذهنی انجام می‌دهد که حاصل این کشمکش‌ها، افزایش مهارتهای ذهنی و روانی است. در نهایت تقویت مهارت‌های ذهنی به این شیوه موجب می‌شود که مغز در برابر مشکلات ناشی از افزایش سن مثل زوال عقل و آلزایمر، مصونیت بیشتری پیدا کند.

این مطالعه در نشست سالانه انجمن پیشرفت علوم آمریکا در واشنگتن منتشر شده است.
ادامه مطلب

ارسال نظر