تاسیس ۵۰۰ مدرسه تخصصی ورزش | جوانها

تاسیس ۵۰۰ مدرسه تخصصی ورزش

به گزارش مهر، منوچهر بهمنی شامگاه چهارشنبه در مراسم اختتامیه مسابقات شطرنج دانش آموزان دختر سراسر کشور اظهار داشت: این مدارس با هدف کشف و شناسایی استعدادهای ورزشی دانش آموزان راه اندازی می شود.

وی افزود: برای این منظور ۱۵ هزار معلم تربیت ‌بدنی در آموزش و پرورش استخدام خواهند شد. با راه اندازی این مدارس تعداد رشته های ورزشی به ۳۰ رشته افزایش خواهد یافت.

راه اندازی ۴ هزار سالن ورزشی

بهمنی با اشاره به اینکه یکی از رسالت ‌های آموزش و پرورش در بخش تربیت ‌بدنی، تامین سلامت بهداشتی و ایجاد نشاط در دانش‌آموزان است، اظهار داشت: به همین منظور در صدد توسعه فضاهای ورزشی و افزایش تعداد رشته‌ های ورزشی در سراسر کشور هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس ظرف ۲ سال آینده ، ۴هزار سالن ورزشی در سراسر کشور راه ‌اندازی شود.از تعداد سالن‌ های پیش ‌بینی شده، هم‌ اکنون هزار سالن در شهرهای مختلف در دست احداث است و بقیه سالن‌ ها نیز به مرور وارد فاز اجرایی می ‌شوند.

منوچهری یادآور شد: علاوه بر سالن‌ های ورزشی، احداث ۴۰۰ استخر نیز در برنامه‌ های تربیت ‌بدنی وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

مدیرکل تربیت ‌بدنی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با انجام اقدامات یاد شده، باید حداقل ۱۰ هزار دانش ‌آموز در هرم ورزش آموزش و پرورش در بخش ورزش فعال شوند که این امر مستلزم کشف و شناسایی استعدادهاست.

وی با بیان اینکه دانش ‌آموزان استعدادهای ورزشی خود را در میادین مختلف به نمایش گذاشته‌ اند که از آن جمله می‌توان قهرمانی تیم والیبال و نایب قهرمانی تیم‌های هندبال و فوتبال اشاره کرد.

منوچهری با اشاره به برگزاری مسابقات سراسری شطرنج به میزبانی استان یزد اظهار امیدواری کرد: تیم ملی شطرنج نیز بتواند به مسابقات آسیایی راه پیدا کند.

ادامه مطلب

ارسال نظر