خودنمایی مانکن‌ها در خیابان‌های تهران + تصاویر | جوانها

خودنمایی مانکن‌ها در خیابان‌های تهران + تصاویر

فارس: فصل تابستان با گرماي طاقت‎فرسايش زمان مناسبي براي خودنمايي افراد فرصت‌طلب فراهم مي‌كند؛ افرادي كه گرما را بهانه قرار داده و با لباس‌هاي نامناسب و دور از شأن يك انسان در خيابان‌هاي شهر تردد مي‌كنند ولي تلاش‌هاي نيروي انتظامي تا حدي قوت قلب و آرامش دهنده خانواده‌ها شده است.
 
خودنمايي مانكن‌ها در خيابان‌هاي تهران + تصاویر

اين روزها به گوشه و كنار خيابان‌هاي پايتخت كه چشم مي‌اندازي، مانكن‌هايي عجيب جلوي چشم‌ها ظاهر مي‌شوند؛ مانكن‌هايي از جنس آدم كه زير لعاب آرايش‌هاي غليظ گم شده‌اند و انگار خودشان نيستند.

گاهي اوقات چهره‌ها آن‎قدر متفاوت از هنجارهاي جامعه به نظر مي‌رسند كه ناخودآگاه چشم‌ها را به سوي خود مي‌كشند؛ فرقي نمي‌كند دختر باشند يا پسر، اينجا چهره‌ها آن‎قدر نقاشي شده‌اند كه بدون درنگ شخصيت‌هاي منفي انيميشن‌هاي سريال‌هاي مختلف مانند هري پاتر در ذهن‌ها تداعي مي‌شود.
 
خودنمايي مانكن‌ها در خيابان‌هاي تهران + تصاویر

فصل تابستان با گرماي طاقت فرسايش، زمان مناسبي براي خودنمايي افراد فرصت طلب فراهم مي‌كند؛ افرادي كه گرما را بهانه قرار داده و با لباس‌هاي نامناسب و دور از شأن يك انسان در خيابان‌هاي شهر تردد مي‌كنند.

حضور اين افراد با تيپ‌هاي نامناسب حتي اگر براي آنها يك تفريح و سرگرمي بوده يا بر اساس ماهيت سنشان باشد، ترويج بي‌بند و باري توصيف مي‌شود و اينجاست كه نگراني خانواده‌ها مطرح مي‌شود و ترسي بر دل والدين حاكم مي‌گردد.
 
خودنمايي مانكن‌ها در خيابان‌هاي تهران + تصاویر

حتي گاهي خانواده‌ها نگراني خود را در اين خصوص نشان داده و خود با اين افراد برخورد مي‌كنند ولي اين گروه انگار بي‎توجه به آنچه اطرافشان مي‌گذرد يا شايد بر اساس برنامه‌ريزي قبلي، به حركات شنيع خود ادامه مي‌دهند و در خيابان‌هاي تهران رژه مي‎‌روند و خودنمايي مي‌كنند.

آنچه مسلم است مسئله حجاب و رعايت شئونات اسلامي امري مهم در كشور است، در واقع حجاب ريشه در آيات نوراني قرآن و روايات ائمه عليهم السّلام دارد كه براي گسترش اين مهم، بايد كار فرهنگي صورت گرفته و از بدحجابي كه توسط افراد سودجو در جامعه افزايش يافته، جلوگيري كرد.

وقتي در خيابان‌هاي پايتخت رفت و آمد داريم، ديگر نمي‌توانيم برخي از پسران را از دختران تشخيص دهيم چرا كه پسران با برداشتن و شيطاني كردن ابرو‌ها، بلند كردن موهاي خود و استفاده از زيورآلات و گاهي آرايش صورت تظاهر به دخترنمايي مي‌كنند و مي‌خواهند خود را در رديف دختران قرار دهند كه اين امر بسياري از والدين و شهروندان را نگران كرده و والدين نمي‌توانند در اين خصوص مقابل فرزندان خود بايستند و از اين مهم “حجاب ” دفاع كنند.
 
خودنمايي مانكن‌ها در خيابان‌هاي تهران + تصاویر

با گذر از كنار پسر‌ان در خيابان‌هاي پايتخت، پيراهن‌هايي كه از زور تنگي در حال پاره شدن است، به چشم مي‌خورد گويي آن‏قدر كوتاه است كه احساس مي‌كنيم كه پارچه براي دوخت پيراهن آنها كم آمده است؛ از سوي ديگر اين روزها دختران با لباس‌هايي به سطح خيابان مي‌آيند كه انگار تشخيص لباس خانه و بيرون از خانه برايشان سخت بوده است و گويي حفظ حريم خانه و بيرون از خانه در نسل جديد گم شده است.

در حال حاضر مسئولان به خصوص نيروي انتظامي كه متولي امنيت و آرامش هستند در اين زمينه گامي برداشته‌اند اما اين‌ گام هنوز آن‎چنان محكم نيست.
 
خودنمايي مانكن‌ها در خيابان‌هاي تهران + تصاویر

به عبارت ديگر در اين ماجرا تنها يك نفر مسئول نيست بلكه تمام افراد جامعه و حتي خود خانواده‌ها بايد در اين زمينه قدم‌هاي بلندي برداشته و با تربيت درست و آموزش‌هاي مناسب از اين معضل كه در حال حاضر گريبانگير جامعه است، جلوگيري كنند. به عنوان مثال صدا و سيما كه رسانه‌اي ملي است بايد با برنامه‌ها و گفت‌و‌گو‌هايي در زمينه تحكيم عفاف و حجاب، مردم به خصوص جوانان را به اين مهم ترغيب كند و از اسلام و سفارش‌هاي اسلام در اين زمينه سخن بگويد.

افراد متخصص بايد با ابزاري مناسب مانند رسانه‌ها در خصوص “حجاب ” توضيحات بيشتري داده و روش درست و مناسب اين موضوع را از ابتدا به جوانان با سخنانشان آموزش دهند.

ادامه مطلب

امکان ارسال نظر وجود ندارد