درگذشت عباس امیری بازیگر سینمای ایران | جوانها

درگذشت عباس امیری بازیگر سینمای ایران

عباس امیری بازیگر مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» و فیلم‌هایی چون «عروس» و «روز شیطان» و ” یوسف پیامبر ” صبح روز شنبه در سانحه تصادف رانندگی در مسیر رشت ـ فومن جان خود را از دست داد.

فارس: محمد ناجی تهیه کننده پروژه تلویزیونی «صبح بخیر سرکار» گفت: عباس امیری ساکن رشت بود و ما همراه گروه در فومن مستقر بودیم تا بتوانیم صحنه‌های فیلم را در نقاط مختلف فومن و اطراف تصویربرداری کنیم. ایشان اصرار داشت که پس از پایان کار به محل سکونت خود مراجعت کنند ما نیز برای رفاه حال ایشان سرویسی را در نظر گرفتیم تا هر روز پس از اتمام کار او را به محل زندگی‌اش در رشت ببرند.

وی ادامه داد: امروز صبح (۷ اسفندماه) ساعت ۸:۳۰ در جاده رشت فومن به دلیل لغزندگی جاده بر اثر بارندگی، ماشین حامل ایشان تصادف کرد. البته تصادف خیلی شدیدی نبود و اورژانس در محل حاضر شده و ایشان را به یکی از بیمارستان‌های فومن منتقل می‌کنند.

وی در ادامه توضیح داد: در بیمارستان احیای قلب صورت گرفت اما ایشان براثر عارضه قلبی فوت کردند. البته هنوز گزارش دقیقی به ما ارائه نشده است که تصادف علت اصلی مرگ بوده یا عارضه قلبی چون سانحه تصادف خیلی شدید نبود و دو نفر سرنشین (راننده و دستیار تدارکات) آسیب جدی ندیدند، اما متاسفانه ما بازیگر خوب و همکار عزیزمان را از دست دادیم که از این ضایعه بسیار متاثر و اندوهگین هستیم.

زنده یاد امیری متولد سال ۱۳۲۹ بود و فعالیت هنری خود را در سال ۱۳۶۴ با فیلم آتش در زمستان ساخته حسن هدایت آغاز کرد.

به گزارش فارس، زنده یاد امیری در آثار سینمایی و تلویزیونی بسیاری نظیر حضرت یوسف (۱۳۸۶)، جایی در دوردست (۱۳۸۴)، سفر به هیدالو (۱۳۸۴)، به من نگاه کن (۱۳۸۱)، اثیری (۱۳۸۰)، تیک (۱۳۸۰)، قاعده بازی (۱۳۷۶)، هفت سنگ (۱۳۷۶)، اعتراف (۱۳۷۵)، روز شیطان (۱۳۷۳)، روز واقعه (۱۳۷۳)، دمرل (۱۳۷۲)، عصیان (۱۳۷۲)،‌ حمله خرچنگها (۱۳۷۱)، افسانه مه پلنگ (۱۳۷۰)، گرگهای گرسنه (۱۳۷۰)، عروس (۱۳۶۹) ، اُ – منفی (۱۳۶۸)، تفنگ‌های سحرگاه (۱۳۶۷) و آتش در زمستان (۱۳۶۴) اشاره کرد.

یکی از نقش‌هایی که بیشتر از سایر نقش‌هایی که مرحوم «امیری» ایفا کرد و بیشتر در اذهان و خاطره‌ها ماند، نقش کاهن معبد آمون در مجموعه تاریخی «یوسف پیامبر(ع)» بود. زنده یاد امیری به قدری در این نقش منفی قوی ظاهر شد که کمتر مخاطبی بود که با نقش کاهن معبد آمون ارتباط برقرار نکرده باشد و نسبت به این کاهن و کارهایش حس بدی نداشته باشد.

آخرین نقشی که از این بازیگر روی آنتن تلویزیون رفت، نقش «عامر بن مسعود» در مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» به کارگردانی «داوود میرباقری» بود.

این بازیگر در گفت‌وگو با فارس، درباره فعالیت‌های اخیرش هم به فارس گفته بود: من فعلا بعد از حضور در کلاه پهلوی و حضور در یک تله فیلم، به دلیل نامساعدی حالم در حال استراحت هستم ولی انتخاب نقش‌هایم بستگی به نوع کار دارد، کارهای خوب تاریخی را می‌پذیرم اما به دلیل بالا رفتن سن و سختی حضور در آثار تاریخی، اخیرا کمی به سمت آثار اجتماعی متمایل شده‌ام.

ادامه مطلب

ارسال نظر