در گذشت بازیکن سابق تیم ملی و راه‌آهن | جوانها

در گذشت بازیکن سابق تیم ملی و راه‌آهن

فارس:محمد نعیما مدافع راست تیم فوتبال راه‌آهن و تیم جوانان در دهه ۵۰ در اثر سانحه رانندگی دارفانی را وداع گفت.
محمد نعیما متولد ۲۵ بهمن ۱۳۳۲ در اواخر دهه چهل به عضویت تیم فوتبال جوانان راه‌آهن درآمد و در سال ۱۳۵۰ به همراه تیم جوانان راه‌آهن به مقام قهرمانی رسید. وی از سال ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۹ تیم فوتبال بزرگسالان راه‌آهن را در رقابت‌های لیگ تخت جمشید همراهی کرد و یکی از بهترین مدافعان راست فوتبال ایران بود.


زنده‌یاد نعیما در سال‌های ۱۳۵۲ و ۱۳۵۳ به همراه تیم جوانان ایران، دوبار پیاپی به عنوان قهرمانی جوانان آسیا دست یافت.

در این‌باره محمد اسحاق‌زاده مربی تیم راه‌آهن در دهه ۵۰ اظهار داشت: نعیما بازیکن فوق‌العاده بااخلاقی بود و با تمام وجودش برای تیم فوتبال راه‌آهن به میدان می‌رفت. زنده یاد نعیما بازیکنی وفادار بود که بیش از یک دهه برای تیم فوتبال راه‌آهن به میدان رفت. این بازیکن متعصب به رغم پیشنهاد سایر تیم‌ها حتی حاضر نشد در مسابقات فوتبال پیشکسوتان برای تیم‌های دیگر به میدان برود. او در چند سال اخیر یکی از ستون‌های تیم فوتبال پیشکسوتان راه‌آهن بود و در قهرمانی ما در جام یونس شکوری و زنده یاد رسول مددنوعی نقش زیادی داشت.

حشمت مهاجرانی سرمربی تیم جوانان ایران در سال‌های ۵۲ و ۵۳ نیز درباره محمد نعیما گفت: از شنیدن چنین خبری بسیار متاثر و ناراحت شدم. بدون هیچ اغراقی باید بگویم او یکی از خوش اخلاق‌ترین و منضبط‌ترین شاگردان من بود و با قهرمانی در مسابقات آسیایی و تایلند روزهای خوشی را در کنار هم سپری کردیم. اتفاقا چند ماه پیش تلفنی با هم تماس داشتیم و از احوال هم با خبر بودیم. او یکی از بهترین مدافعان راست فوتبال ما بود که به واسطه سرعت، فکر و شعور فنی بالا، ضعف فیزیکی بدن خود را جبران می‌کرد.

مراسم تشییع پیکر محمد نعیما صبح فردا جمعه در بهشت زهرا و با حضور اهالی فوتبال ایران برگزار خواهد شد . همچنین مراسم یادبود زنده‌یاد نعیما در روز یکشنبه برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

ارسال نظر