دو روز تا شروع مسابقات جام‌جهانی فوتبال زنان | جوانها

دو روز تا شروع مسابقات جام‌جهانی فوتبال زنان

جوانها | http://javanha.com

جام جهانی و فوتبال زنان

تاکنون در تمام ادوار مسابقات جام‌جهانی فوتبال زنان سه گل در اولین دقیقه بازی‌ها به ثمر رسیده است.

به گزارش ۳ نسل و به نقل از سایت فیفا، در حالی که تنها دو روز تا شروع مسابقات جام‌جهانی فوتبال زنان آلمان باقی‌مانده است؛ سایت فیفا اقدام به درج آمار جالب در خصوص خصوص این رقابت‌ها کرده است که در زیر از نظر می‌گذرانیم:

۱- نادین انگرر موفق‌ترین دروازه‌بان در رقابت‌های جام‌جهانی فوتبال زنان است. این دروازه‌بان ۳۱ ساله در طول دوران درخشان حرفه‌ای تاکنون ۱۴ مدال قهرمانی کسب کرده است که ۲ مدال متعلق به رقابت‌های جهانی و ۴ مدال در مسابقات قهرمانی اروپا بوده است.

لطفا برای خواندن ادامه به ادامه مطلب مراجعه کنید…

۲- کریستین لی‌لی از آمریکا تنها بازیکنی است که در هر پنج جام‌جهانی تا این لحظه به میدان رفته است. ۳۰ حضور وی در فینال رقابت‌های فوتبال نیز رکورد دیگری برایش محسوب می‌شود.

۳- سه گل در اولین دقیقه مسابقات جام‌جهانی فوتبال زنان به ثمر رسیده است. سریع‌ترین همه این گل‌ها متعلق به لنا ویدکول از سوئد در دیدار مقابل ژاپن در سال ۱۹۹۱ است. او تنها پس از ۳۰ ثانیه توانست اولین گل تیمش را به ثمر برساند. دومین گل سریع در این رقابت‌ها روی شوت ملیسا تانکردی از کانادا برابر استرالیا در سال ۲۰۰۷ به ثمر رسید (ثانیه ۳۷ بازی). سومین گل سریع را نیز لوری چالوپنی از آمریکا در ثانیه ۵۴ بازی وارد دروازه نیجریه کرد.

۴- میشل آکرز، اسطوره آمریکا رکورد بیشترین گل در یک مسابقه جام‌جهانی فوتبال زنان را با به ثمر رساندن پنج گل در بازی مقابل چین‌تایپه در سال ۱۹۹۱ به خود اختصاص داده است.

۵- گروه منحصر به فردی از ۱۹ بازیکن (۷ آمریکایی و ۱۲ بازیکن آلمانی) تاکنون موفق شده‌اند طعم ۲ بار قهرمانی در جام‌جهانی را بچشند. بیرجیت پرینز تنها بازیکنی است که سه بار در فینال مسابقات حضور داشته است. وی در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ و یک نیمه مسابقه فینال برابر نروژ در سال ۱۹۹۵ برای آلمان به میدان رفته است

ادامه مطلب

ارسال نظر