رئیس جمهور آینده، انیمیشنی است! + عکس | جوانها

رئیس جمهور آینده، انیمیشنی است! + عکس

دی نا:به عقیده طرفدارانش خوش پوش و خوش مشرب ترین تصویری که از یک مقام عالی رتبه در دنیای کنونی می توان دید را تنها اوست که داراست.

ولادمیر پوتین،‌نخست وزیر و به عقیده کارشناسان تیزبین مرد همه کاره مسکو، سال آینده شصت ساله می شود. سالی که به عقیده خیلی ها مصادف خواهد بود با بازگشت دوباره او به پست قبلی اش؛ یعنی ریاست جمهوری روسیه.

شاید بتوان اولین حرکت های طرفداران پوتین را، کتاب مصور یک جوان روسی دانست که فقط تا این لحظه چیزی در حدود 6 میلیون کلیک در وبسایت کتابش خورده است. کتابی که قهرمان کارتونی داستانش کسی نیست جز ولادمیر پوتین.

این نویسنده و طراح جوان در مورد شخصیت اصلی کتابش که حاشیه هایی را به وجود آورده می گوید:‌ «در روسیه مردم به دیده افراط و تفریط به عملکرد ولادیمیر پوتین می نگرند. عده ای می گویند او قهرمان ملی است و کار مفیدی انجام داده است، برخی هم می گویند کارهای او بدترین اقداماتی است که یک رهبر روس انجام داده است.»

اما این تنها تصویری نیست که از این دست در مورد پوتین ساخته شده است. اگر کمی به عقب تر و تعطیلات سال نوی میلادی برگردیم. انیمیشنی دیگر هم این بار در قالب یک فیلم کوتاه ویدئویی از تلویزیون دولتی روسیه پخش شد که در آن پوتین به همراه دوست و رقیبش دیمیتری مدودف در حالی که در میدان سرخ مسکو و در میان برف مشغول رقصیدن بودند، برای حاضرین مشغول خواندن ترانه و نواختن ساز بودند.

رئیس جمهور آینده، انیمیشنی است! + عکس


مردم روسیه که عکس های نخست وزیرشان در حالت های مختلف، از اسکی و تیراندازی تا صرف غذا و شنا کردن را دیده بودند، توقع دیدن این یک قلم را دیگر نداشتند. درست در همان زمان هم پخش این کارتون 2 دقیقه و نیمی هم مخالفان و مدافعان خاص خود را پیدا کرد.

اما حضور نخست وزیر روسیه تنها به همین دو تصویر کارتونی منحصر نمی شود. در همان دوره ای که پوتین هنوز رئیس جمهور روسیه بود، کارتونی که به «پارک جنوب» معروف بود نیز ساخته شده بود که در آن کارکتری حضور داشت که برای مردم بسیار آشنا بود. بله این بار هم رئیس جمهور پوتین بود که به کارتون راه پیدا کرده بود.

اما این بار قصه جور دیگری بود. پوتینی که در این انیمیشن به تصویر کشیده شده بود، رئیس جمهوری بود که بسیار خشن و تا حدودی ظالم بود. پوتین این کارتون در کنار صفات پلیدی که داشت بسیار سودجو به نظر می رسید و همین کافی بود تا این کارتون در بسیاری از کشورهای هم پیمان و دوست روسیه با عدم نمایش و یا سانسور شخصیت پوتین همراه شود.

خبرنگار خبرگزاری بلومبرگ وقتی از ولادمیر پوتین در خصوص ساختن این مقدار انیمیشن در موردش می پرسد، او این چنین پاسخ می دهد که:‌ «هیچ چیز خنده داری در کار خود نمی بینم. من که در سیرک کار نمی کنم، پس یعنی چیز خنده دار کم است… حتی می توانم بگویم که هیچ چیز خنده آوری در کار نمی بینم. احتمالا خنده دار ترین چیز، سوال شماست.»

سال آینده، سالی سرنوشت ساز برای پوتین است. مردی که با چهره کاملا روسی و البته گاهی عبوسش به عقیده بسیاری از کارشناسان سودای بازگشت به کاخ ریاست جمهوری را دارد. اما اگر این اتفاق بیافتد، شاید او اولین رئیس جمهوری در جهان باشد که به اندازه شخصیت هایی مثل سوپرمن برایش انیمیشن درست کرده اند. 

 

رئیس جمهور آینده، انیمیشنی است! + عکس
 
رئیس جمهور آینده، انیمیشنی است! + عکس
 
رئیس جمهور آینده، انیمیشنی است! + عکس
 
رئیس جمهور آینده، انیمیشنی است! + عکس
 

ادامه مطلب

امکان ارسال نظر وجود ندارد