رسیدن آب شیرین به قم | جوانها

رسیدن آب شیرین به قم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: پس از سال‌ها انتظار سرانجام رویای مردم قم به واقعیت پیوست و آب شیرین سرشاخه‌های دز به قم رسید.

به گزارش ایسنا، مهندس عبدالحمید توکلی‌ بینا در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به پایان تست نهایی خط انتقال آب به قم گفت: از روز گذشته آب سرشاخه‌های دز به صورت آزمایشی وارد تصفیه خانه آب قم شد.

* تصفیه خانه آب قم جان تازه گرفت

وی با بیان اینکه با ورود آب سرشاخه‌های دز، تصفیه خانه آب قم جان تازه‌ای گرفت، گفت: تصفیه خانه آب قم که به علت کاهش شدید حجم ذخیره آب سد ۱۵ خرداد از آذرماه سال گذشته تعطیل شده بود، از روز گذشته با ورود آب سرشاخه‌های دز بار دیگر وارد مدار بهره‌برداری شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به مهندسی مجدد و تعمیرات اساسی بعد از ۱۵ سال در تصفیه خانه آب قم، بیان داشت: هم اکنون این آمادگی وجود دارد که با انجام عملیات تکمیلی، حدود ۳ هزار لیتر در ثانیه آب را تصفیه کنیم و به سمت شهر قم انتقال دهیم.

* آب شیرین وارد قم شد

وی خاطر نشان کرد: پس از ورود آب به تصفیه خانه، عملیات انتقال به سمت شهر قم انجام و آب شیرین وارد شهر مقدس قم شد.

مهندس توکلی‌ بینا با بیان اینکه شب گذشته آب شیرین پس از ورود به مخازن سالاریه، وارد شبکه توزیع شهر شد، خاطرنشان کرد: پس از ورود آزمایشی آب سرشاخه‌های دز به قم با حجم ۵۰۰ لیتر در ثانیه، این میزان در روزهای آینده به ۲ هزار و ۵۰۰ لیتر در ثانیه خواهد رسید بنابراین روز به روز آب شیرین‌ تر خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به با اقدامات فنی، مهندسی و مدیریتی صورت گرفته برای توزیع یکنواخت آب سرشاخه‌های دز در تمام مناطق شهر قم گفت: تا پایان هفته آینده توزیع آب شیرین از لحاظ یکنواختی و شیرینی در تمام نقاط شهر به پایداری خواهد رسید.

لازم به ذکر است بنابر اعلام استاندار قم پروژه عظیم انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم هفته آینده با حضور رئیس جمهوری به صورت رسمی مورد بهره‌برداری خواهد گرفت.

ادامه مطلب

ارسال نظر