سه راه کار ساده برای بهبود کودکان مبتلا به آسم | جوانها

سه راه کار ساده برای بهبود کودکان مبتلا به آسم

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، برطرف کردن فاکتورهای آشفته کننده مثل تلفن‌های همراه و تلویزیون، شرکت در کنترل‌های رفتاری مثل قانونمندی و انضباط متعادل و نیز شرکت در ارتباطات مفیدی که نشان دهنده علاقه و دلبستگی هستند بعنوان سه روش ساده می‌توانند زندگی کودکان آسمی را بهبود بخشیده و آرام‌تر کنند.

دکتر باربارا اچ. فیز، رییس مرکز مطالعات خانواده در دانشگاه ایلینویز و دستیاران وی، فیلم‌های ویدئویی را از چندین خانواده که کودکان ۵ تا ۱۲ ساله مبتلا به آسم دائمی داشتند، تهیه کرده و این فیلم را مورد ارزیابی قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در این فیلم‌ها رفتارهای خانواده‌ها بویژه در هنگام صرف وعده‌های غذایی به دقت بررسی شد.
دکتر فیز تاکید کرد: وقتی خانواده‌ها در زمانهای صرف وعده‌های غذایی‌ عادات، رفتارها و ارتباطات مناسبی داشته باشند مزایای بسیاری برای کودکان خواهد داشت از جمله اینکه خطر ابتلا به اختلالات تغذیه، چاقی و سوء مصرف مواد ناسالم در آنها کاهش پیدا می‌کند.

این فاکتور برای بهبود شرایط کودکان مبتلا به آسم نیز بسیار حائز اهمیت است. بودن در کنار خانواده با روابط خوب و ابراز علاقه در کنترل این بیماری در کودکان و در عین حال در مدیریت بهتر مسائل پزشکی و دارویی در کودکان مبتلا بسیار مفید و موثر است.
این مطالعه در مجله «رشد کودک» به چاپ رسیده است.

ادامه مطلب

ارسال نظر