هر 3 ثانیه ازدواج اجباری یک دختر زیر 18 سال! | جوانها

هر 3 ثانیه ازدواج اجباری یک دختر زیر 18 سال!

بر اساس تحقيقات يك موسسه بريتانيايي هر 3 ثانيه يك دختر زير 18 سال در جهان مجبور به ازدواج مي شود كه مي تواند عواقب بدي را هم براي اين دختران و هم فرزندان آينده آنها داشته باشد.

 

به گزارش آخرین نیوز به نقل از فارس، موسسه پلن يوكي بنيادي خيريه است كه با انتشار گزارشي در اين هفته تخمين زده هر ساله 10 ميليون دختر زير 18 سال مجبور به ازدواج مي شوند.

در كشورهاي در حال توسعه آمريكاي جنوبي، شمال آفريقا و بخشهايي از آسيا يك دختر از هر 3 دختر زير 18 سال و يك دختر از هر دختر زير 15 سال مجبور به ازدواج مي شود.

ميزان ازدواج زودهنگام و اجباري در اروپا هم بالاست و بيشترين ميزان در اروپاي مركزي و شرقي است كه 2/2 ميليون دختر قبل از تولد 18سالگي‌شان ازدواج مي كنند و در اين ميان گرجستان با 17 و تركيه با 14 درصد رده هاي اول و دوم را دارا هستند.

دست كم 10 درصد دختران نيز در بريتانيا و فرانسه قبل از 18 سالگي ازدواج مي كنند و اين در حالي است كه گزارش هشدار داده اين روند به يك نگراني جهاني تبديل شده است.

به نوشته گاردين اين گزارش در حالي اين پديده را خلاف كنوانسيونهاي بين المللي خوانده كه بيان كرده عواقب اين گونه ازدواجها هم براي اين بچه و هم براي فرزندان آينده اش مي تواند وخيم باشد و نه تنها چرخه فقر را ادامه مي دهد بلكه مسايل بهداشتي را ايجاد مي كند كه حتي مي تواند منجر به مرگ شود. احتمال مرگ يك دختر 15 ساله در هنگام زايمان 5 برابر بيشتر از يك دختر 20 ساله است.

همچنين احتمال مرگ كودكان اين دختران قبل از تولد يك سالگي زماني كه مادر زير 18 سال باشد 60 درصد بيشتر از كودك يك مادر 19 ساله است.

اين موسسه در گزارش خود از دولت بريتانيا خواسته است تا در اين رابطه اقدام كند.

ادامه مطلب

امکان ارسال نظر وجود ندارد