کاهش قدرت فردوسی پور و قانون جدید صدا و سیما

کاهش قدرت فردوسی پور و قانون جدید صدا و سیما

کاهش قدرت فردوسی پور و قانون جدید صدا و سیما | www.javanha.biz

به گزارش پارس توریسم ،حکمی که به نظر می‌رسد صرفاً اقدامی برای مقابله با نفوذ روزافزون برنامه‌هایی نظیر «نود» و مجریانی چون عادل فردوسی‌پور طراحی و ابلاغ شده است.

به گزارش خبرنگار ما، سازمان صداوسیما به تازگی در بخشنامه‌ای جدید، از مجریانی که تهیه‌کنندگی برنامه خود را نیز عهده‌دار هستند، خواسته تا به سرعت از میان این دو یکی را انتخاب کنند و اگر علاقه‌مند به اجرا هستند، تهیه‌کننده‌ای جدید را بیابند.

این دستور گرچه شاید در نگاه نخست، بسیار راهگشا و در راستای افزایش کیفیت برنامه‌های تولیدی و زنده مختلف تلقی شود، اما به نظر می‌رسد مسؤولان رسانه ملی در تلاش هستند تا در پوشش این تصمیم، عملکرد جسورانه و بی‌پروای چهره‌هایی چون فردوسی‌پور را تعدیل یا شاید خنثی کنند.

همان طور که اخیراً نیز پس از سروصدا کردن محمد دلاوری، مجری برنامه «صرفاً جهت اطلاع» در بخش خبری ۲۰:۳۰ پنجشنبه‌ها و صراحت کلام او در به چالش کشیدن مسؤولان و مقامات، ‌تلویزیون یک مجری معمولی را کنار او نشاند. حرکتی که به قول یکی از سایت‌ها، در جهت جلوگیری از شیوع ویروس فردوسی‌پور (!) انجام شد تا مبادا مجری صرفاً جهت اطلاع، همچون مجری نود غیرقابل مهار شود! (به این ترتیب،‌ دلاوری یک هفته در میان روی صفحه تلویزیون دیده خواهد شد و زمان برنامه او نیز کاهش پیدا کرد!).
حالا باید دید «نود» در سری جدید خود که بزودی آغاز خواهد شد، عادل را همزمان به عنوان مجری و تهیه‌کننده خواهد دید یا او ناگزیر از پذیرش این قانون شده و تنها به اجرا اکتفا خواهد کرد. نحوه مواجهه فردوسی‌پور با این قانون جدید رسانه ملی، قطعاً حاشیه‌های خاص خود را خواهد داشت.

ادامه مطلب

ارسال نظر