کلاهبرداران اینترنتی در فیس بوک | جوانها

کلاهبرداران اینترنتی در فیس بوک

جوانها | http://javanha.com

کلاهبرداران اینترنتی به تازگی برای سرقت اطلاعات شخصی و کلمه عبور کاربران ایرانی فیس‌بوک به ترفند خطرناکی متوسل شده‌اند.
در یک هفته اخیر تبلیغات گسترده‌ای به نمایه کاربران ایرانی فیس‌بوک ارسال شده و از آنها خواسته شده با کلیک کردن بر روی لینکی در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کنند.
با کلیک کردن بر روی این لینک و طی کردن چند مرحله، شماره‌ای در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که به عنوان تیکت یا بلیت قرعه‌کشی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.
برای تطمیع و فریب قطعی کاربران همچنین وعده داده شده که جایزه‌ای دو میلیون دلاری هم به برندگان این قرعه کشی اختصاص می‌یابد.

برای خواندن ادامه به ادامه مطلب مراجعه کنید…
ولی مسئله‌ای که ثابت می‌کند این قرعه کشی اقدامی برای سرقت اطلاعات کاربران است درخواست کلمه عبور کاربر در سایت فیس بوک در آخرین مرحله است.
با توجه به اینکه در نمونه های مشابه این نوع قرعه کشی ها هرگز از کاربران درخواست کلمه عبور نمی‌شود چنین اقدامی نشانگر نیت اصلی طراحان این قرعه کشی قلابی است.
همچنین باید توجه داشت که عمدتا برای افزایش امنیت و عدم تقلب در قرعه‌کشی‌های اینترنتی از پسوند ایمن اچ.تی.تی.پی.اس برای جلوگیری نفوذ هکرها استفاده می‌شود که در لینک این قرعه‌کشی از آن استفاده نشده است.
طی سال‌های اخیر کارشناسان امنیتی بارها در مورد طراحی برنامه‌ها و نرم‌افزارهای ثالث برای کاربران فیس‌بوک به منظور سرقت اطلاعات شخصی آنها هشدار داده‌اند و در ماه‌های گذشته مشخص شده که حتی برخی بازی‌های بسیار پرطرفدار در این سایت برای انتقال اطلاعات شخصی و عادات و سلائق مشترکان فیس بوک مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند.

ادامه مطلب

ارسال نظر