| جوانها

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ میانگین قیمت هر گالن بنزین در آمریکا هم اکنون به بیش از ۳٫۱۸ دلار رسیده است . بر اساس این گزارش قیمت هر گالن گازوئیل در بازار آمریکا نیز به بیش از ۳٫۵۹ دلار رسیده است .

بر این اساس شهر بیلینگز در ایالت مونتانا با ۲٫۹۵ دلار کمترین قیمت بنزین در آمریکا را در اختیار دارد و سانفرانسیسکو با ۳٫۵۴ دلار بالاترین قیمت بنزین را در این کشور به خود اختصاص داده است . کارشناسان انرژی بر این باورند که قیمت هر گالن بنزین در آمریکا تا ماه می با ۱۳ درصد رشد به بیش از ۳٫۵۰ دلار افزایش خواهد یافت .

کارشناس ارشد موسسه بارکلی کاپیتال تاکید کرد قیمت بنزین در آمریکا تا ماه می به بیش از ۳٫۴۰ تا ۳٫۵۰ دلار در هر گالن خواهد رسید . اگر قیمت جهانی نفت افزایش یابد و تقاضای بنزین نیز در بازار آمریکا با رشد روبرو شود قیمت بنزین به شدت افزایش خواهد یافت .
وی افزود در صورت ادامه روند رشد و رونق اقتصادی آمریکا قیمت نفت به بیش از ۱۰۰ دلار خواهد رسید.
بر اساس گزارش وزارت انرژی آمریکا رشد اقتصادی این کشور امسال به ۳٫۱ درصد خواهد رسید . علی النعیمی وزیر نفت عربستان در سخنرانی خود در کنفرانس انرژی ریاض تاکید کرد تقاضای جهانی نفت امسال روزانه ۱٫۸ میلیون بشکه افزایش خواهد یافت .
تام نایت کارشناس ارشد انرژی تاکید کرد اگر تقاضای بنزین آمریکا بر مبنای الگوی همیشگی فصل بهار افزایش یابد قیمت بنزین به بیش از ۳٫۵۰ دلار خواهد رسید . سوال اصلی این است که آیا قیمت بنزین به مرز ۴ دلار خواهد رسید .
وزارت انرژی آمریکا پیش بینی کرد میانگین قیمت هر گالن بنزین در این کشور امسال به ۳٫۱۷ دلار خواهد رسید . مهمترین نااطمینانی که می تواند تاثیر زیادی بر قیمت بنزین در آمریکا داشته باشد رشد اقتصادی جهان است . افزایش رشد اقتصادی جهان موجب رشد تقاضای انرژی و در نتیجه افزایش قیمت نفت خواهد شد . البته برخی کارشناسان انرژی نیز بر این باورند که با توجه به وجود ظرفیت مازاد پالایشگاهی در آمریکا قیمت بنزین در این کشور افزایش چشمگیری نخواهد داشت .

ادامه مطلب

ارسال نظر